Home » Ogólna » Nowa technologia ? drukarka 3D

Nowa technologia ? drukarka 3D

W 2013 roku na rynku pojawiły się drukarki 3D. Są to urządzenia pozwalające na wydrukowanie różnego typu przedmiotów. Na dzień dzisiejszy najtańsze drukarki kosztują ok. dwóch tysięcy złotych. Te drukarki mają coraz większe powodzenie, a zapotrzebowanie na nie ciągle rośnie w szczególności w dziedzinie biznesowej.

Drukarka 3D to urządzenie, które nanosi materiał warstwa po warstwie, a dzięki temu powstają różnego rodzaju rzeczy. Możemy sobie wydrukować m.in. przyrząd kuchenny, jakąś figurkę, a nawet protezy rąk dla ludzi. Jest to dość szokujące, bo do niedawna protezy były dużo droższe, a te drukarki umożliwią nabycie takich protez tańszym sposobem. Wydawałoby się, że drukowanie 3D jest czynnością bardzo skomplikowaną. Nic bardziej mylnego, produkcja przedmiotów z tych nowoczesnych drukarek nie wymaga większych nakładów. Można nawet stwierdzić, że sama drukarka 3D nie ma wygórowanych kosztów, choć wiadomo, że zależy to od rodzaju drukarki i jej przeznaczenia.

Jak stworzyć przedmiot który chcemy wydrukować? Wystarczy projekt 3D pocięty na warstwy, a także przeobrażony na język drukarki, następnie możemy rozpocząć drukowanie. W Internecie jest wiele stron na których możemy nabyć gotowe projekty. Zazwyczaj te projekty są dostępne za darmo, a niektóre nabędziemy za niewielkie pieniądze.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, najtańsze drukarki kształtują się w cenach 2-3 tysiące. Oczywiście są również droższe, a nawet ciężko określić jaka jest granica cenowa takich drukarek. Te najbardziej zaawansowane i mocno wyposażone drukarki są bardzo drogie, ich ceny sięgają nawet do 1 mln dolarów, a nawet więcej. Zatem jak można się zorientować, rozbieżność cenowa jest ogromna.3d

Na potrzeby domowe wystarczy nam najtańszy model drukarki 3D, ponieważ w domu nie potrzebujemy tych najbardziej zaawansowanych modeli, a drukowanie w domu jest bardzo proste. Przedmioty które chcielibyśmy wydrukować sobie ?już?, możemy jak najbardziej drukować na tych najtańszych drukarkach. A drukować możemy przeróżne rzeczy do użytku domowego, poczynając od wazonów, wazoników a kończąc na przyrządach kuchennych takich jak łyżki czy wyciskacze do cytrusów. Takie rzeczy możemy zaprojektować sobie według własnego projektu i pomysłu. Wniosek z tego taki, że mając taką drukarkę, będziemy mogli wydrukować sobie potrzebne nam rzeczy nawet bez wychodzenia z domu. Możemy to nazwać swoją małą, domową fabryczką.
Wiadomo, że najczęstszymi nabywcami takich drukarek, na razie, będą przedsiębiorstwa, duże fabryki. Są to firmy, które będą drukować potężne makiety za pomocą tej nowoczesnej drukarki 3D. Dzięki temu zaoszczędzą dużo czasu, pieniędzy oraz materiału. Zanim przekonamy się do tego typu druku i zaczniemy nabywać drukarki 3D do domu, musi upłynąć trochę czasu, ale na pewno to urządzenie zyska naszą przychylność.

Comments are closed.