Home » Mobile » Naprawa tabletów ? Najczęstsze awarie

Naprawa tabletów ? Najczęstsze awarie

Tablety to urządzenia, które szybko zyskały dużą popularność. Są proste i szybkie w obsłudze oraz lekkie dzięki czemu nie sprawiają problemu podczas podróży . Zapewne nigdy nie zajmą miejsca laptopów, ale przy niektórych zastosowaniach są wygodniejsze. Do codziennych czynności tj. wysyłanie/odbieranie e-maili, przeglądanie stron internetowych i innych.. zarówno w domu jak i w podroży sprawdzą się lepiej niż laptopy .Tablet niestety jak każdy inny sprzęt elektroniczny ulega awariom. Poniżej przedstawiamy problemy najczęściej spotykające naszych klientów.

 

  • Uszkodzony digitizer / wyświetlacz LCD

Zbite digitizery, czy wyświetlacze LCD to uszkodzenia z którymi klienci odwiedzają nas najczęściej, czasami zdarzają się również takie, które przestały wyświetlać obraz , jest on ciemny lub posiada zakłócenia. Uszkodzone digitizery lub wyświetlacze kwalifikują się do wymiany, często gdy uszkodzony jest tylko jeden z tych elementów staramy się oddzielić warstwę dotykową od matrycy i wymienić tylko ten element. W ten sposób znacznie możemy zminimalizować koszty naprawy. Niestety w wielu tabletach elementy wyświetlacza są klejone mocnym klejem i nie zawsze możliwe jest oddzielenie ich. Wówczas konieczna jest wymiana całego wyświetlacza LCD wraz z zintegrowanym panelem dotykowym (digitizerem).

md

  • Zalany tablet

Zaraz po uszkodzonych elementach wyświetlacza plasują się tablety, które zostały zalane lub ?utopione?. Zalanie nie zawsze daje natychmiastowe objawy, często jesteśmy świadomi ze zalaliśmy sprzęt, jednak skoro działa poprawnie nie podejmujemy żadnych kroków, które mogłyby zapobiec prawdopodobnym późniejszym skutkom zalania. Ciecz może dostać się do wnętrza tabletu i z czasem doprowadzić do korozji oraz zwarć, uszkadzając elementy tzw. ?efektem domina? . Z tabletu nie tak łatwo samemu odłączyć baterie, aby odciąć dopływ prądu, dlatego tez nie powinniśmy zwlekać tylko natychmiast zgłosić się do serwisu który wyczyści zalane elementy w specjalnej wannie wykorzystującej działanie ultradźwięków.

 

  • Brak ładowania baterii

Tablet jak większość przenośnych urządzeń elektronicznych, wyposażony jest w baterie podtrzymującą jego prace. Z czasem moc baterii słabnie lub ulega ona uszkodzeniu. Wówczas bateria kwalifikuje się do wymiany. Nie zawsze jednak brak ładowania baterii świadczy o problemie z samą baterie. Uszkodzeniu mógł ulec zasilacz , gniazdo zasilania lub układ ładowania baterii na płycie głównej. W serwisie podczas diagnozy weryfikujemy czego dotyczy problem, a kolejnie usuwamy usterkę.

 

  • Uszkodzona płyta główna

Podobnie jak w laptopach na płytach głównych w tablecie montowane są układy BGA oraz elementy zasilania, które nie rzadko ulęgają awariom. Naprawa bądź wymiana powierzchniowo lutowanych elementów , wymaga dużej wiedzy , precyzji oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu serwisowego.

 

W/w usterki to najczęstsze problemy naszych klientów, ponadto naprawiamy również tablety z uszkodzonym softwarem lub elementami peryferyjnymi tj.: mikrofon, głośniki, kamerka, sloty kart , buzery oraz odzyskujemy dane z uszkodzonych sprzętów w przypadku kiedy klienci nie decydują się na ich naprawę. więcej informacji na www.laptoprepaircenter.pl oraz na www.centrumnaprawlaptopow.pl.

Comments are closed.